Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

atnelavVIP

Oblíbená alba

Alba, která má atnelav v oblíbených

reklama

28 fotek, 9.8.2014, 83 zobrazení, 17 komentářů
Z Košic přes Slanské a Zemplínské vrchy do Maďarska. Přes pohoří Zempléni - hg., Cserehát, Bükk, Mátra, Cserhát, Börzsöny. V Šahách zpět do staré vlasti, krajinou řeky Ipeĺ a podél Dunaje do Bratislavy. Skenované fotky, fotil spoluputující kamarád. Vzhledem k tomu, že některé fotky byly velikosti 7x9 cm, kvalita po zvětšení není valná. Ale jsem ráda, že mám aspoň těch pár obrázků.
20 fotek, 28.9.2017, 33 zobrazení, 11 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, krajina, příroda
Podruhé v tomto roce se mi naskytuje příležitost k výstupu na vrchol Strážov a potom sestup do Čičman. Oproti červnovému výletu nám tentokrát vyšlo počasí na 100 %
25 fotek, 28.9.2017, 97 zobrazení, 28 komentářů | cestování, dokumenty, krajina, příroda, země
Sokolie (1171 m) je skalnatý vrchol na okraji Vrátné doliny - hned za Tiesňavami. Kromě zajímavých skalních útvarů rovněž poskytuje krásné výhledy do Vrátné doliny. Obrázky pochází z krásného podzimního dne 28.září 2017, z tůry po trase: Terchová - Tiesňavy - Zbojnický chodník - seedlo Malé noclahy - Sokolie - sedlo Prislop - Starý dvor - dolina Obšívanka - Terchová. Tato tůra měří asi 16,5 km s výškovým rozdílem 1228 m. Trasa vede velmi členitým a místy dosti obtížným terénem, dá se zkrátit na 12.5 km s převýšením 734 m návratem od Starého dvora do Terchové přímo po silnici.
V dolině Obšívanka jsem již nefotografoval - obrázky z této krásné doliny jsou ale např. na http://horochodec.rajce.idnes.cz/Mala_Fatra_-_dolina_Obsivanka%2C_Vratna_dolina%2C_Dolne_diery./
35 fotek, 15.8.2017, 280 zobrazení, 184 komentářů | cestování, krajina, příroda
Asi nejznámější trasa v NP Slovenský Raj prochází roklí potoka Suchá Belá s několika vodopády a spoustou žebříků.
46 fotek, 14.8.2017, 289 zobrazení, 207 komentářů | cestování, krajina, příroda
Slovenský Raj je atraktivní NP, v loňském roce byla upravena a zprovozněna ferrata Kyseľ, která vede roklí stejnojmenného potoka. Vstup na ni je s povinnou výbavou ferratového setu, je v kategorii "C" a zpoplatněn 5ti €. Místy se jde korytem potoka, který měl při naší návštěvě naštěstí jen málo vody.
173 fotek, červen 2017, 968 zobrazení, 47 komentářů | architektura, cestování, krajina, ostatní, země
Letošní dovolenou jsme tak trochu neplánovaně prožili na ostrově Kréta v Řecku. A tady je na ukázku pár fotek z míst, která jsme navštívili (i když většinu času jsme strávili u moře, bazénu a baru)
114 fotek, 5.7.2017, 142 zobrazení, 29 komentářů | cestování, krajina, ostatní, příroda, země
Dojít z Vláry až do Púchova mne vždycky lákalo a taky jsem to považoval za bláznivý nápad. Až dnes jsem se k tomuto kroku odhodlal, i když jsem měl připravené záložní trasy ústupu pro případ čehokoliv. A tak, máte- li chuť, se pojďte se mnou projít krásnou krajinou Bílých Karpat kolem skal z Vlárského průsmyku až do Púchova
111 fotek, červen až červenec 2017, 199 zobrazení, 25 komentářů | cestování, krajina, ostatní, příroda, země
Do Maďarska se přesunujeme po tůře na planinách Slovenského krasu z Plešivce přes Fiľakovo a Šiatorskou Bukovinku do vesničky Tor na západě pohoří Mátra. A právě odtud podnikneme výstup na nejvyšší horu Maďarska - Kékeš s výškou 1014 m.n.m.. Trasa výstupu je dlouhá 30km a následného sestupu k úzkorozchodné železnici v Mátrafuredu 10 km. Na Kékeš se dá vyjet i autobusem, ale tůta, kterou jsme podnikli s oběma Petry byla nejen náročná, ale i krásná. Vedla po opravdové modré hřebenovce Mátry s hezkými výhledy přes druhou nejvyšší horu země Galya-této.
208 fotek, červen 2017, 157 zobrazení, 32 komentářů | cestování, krajina, ostatní, příroda, země
Nočním vlakem přijíždíme na východ Slovenska a hned ráno se vydáme po planinách Slovenského krasu. První na řadě je Zádielská planina, které předchází Turnianský hrad. Pokračujeme dlouhou Silickou planinou zakončenou v podzemí jeskyně Domica a jako poslední Plešiveckou planinu ze Štítniku. Mají to tam moc hezké, však se pojďte podívat, jak tři blázni putují vyprahlou krajinou plnou nepohodlí (ale zato moc hezkou)
68 fotek, 13.5.2017, 189 zobrazení, 59 komentářů | cestování, krajina, příroda, země
Medvědí soutěska je známý turistický cíl v podhůří Alp v Rakousku - spolkové zemi Štýrsko - mezi městy Bruck a Graz. Východiskem do soutěsky je městečko Mixnitz. Poměrně strmou soutěskou protéká potok Mixnitzbach, který zde vytváří kaskádu vodopádů a peřejí. Stezka využívá celkem 164 dřevěných lávek. Nad soutěskou je nejvyšší hora tzv.Grazské vrchoviny Hochlantsch (1720 m). Obrázky pochází z 13.5.2017, kdy po trase Mixnitz - soutěska - Hochlantsch - Teichalm bylo třeba ujít cca 18 km a nastoupat více než 1200 výškových metrů.
22 fotek, 26.6.2015, 27 zobrazení, 14 komentářů | cestování, klasická-fotografie, krajina, příroda
První den třídenní turistiky ve slovenských horách
60 fotek, 31.12.2016, 409 zobrazení, 463 komentářů | krajina, příroda
Jako silvestrovské album dávám hádanku - 20 dvojic fotografií z hor či kopců Čech a Moravy. Kdo pozná úplně všechny?
TAKŽE UŽ NEHÁDEJTE - VŠECHNY VRCHOLY BYLY ODHALENY. Vzhledem k tomu, že jste to začali dávat dohromady kolektivně, ukončuji soutěž ve chvíli, kdy se u každé dvojice fotek našla alespoň 1 správná odpověď. A KE KAŽDÉ DVOJICI TEĎ JEŠTĚ PŘIDÁVÁM TŘETÍ FOTKU, vesměs celkové pohledy na každý vrch.

Vždy první fotka z dvojice (mají navzájem stejná čísla) je výhled do kraje, druhá nějak charakterizuje vyhlídkové místo (vrchol nebo poblíž vrcholu). Vzájemně si mohou být nápovědou nebo naopak matením. Úkolem je poznat vrch, z kterého je foceno. Některé jsou hodně poznatelné, u jiných to pro někoho může být horší. Nápověda: jsou seřazeny podle nadmořské výšky.
383 fotek, říjen 2016, 78 zobrazení, přidat komentář
Vandr do Rychlebských hor a na Kralický Sněžník. V pátek 14. 10. autobusem, vlakem a zase autobusem do Branné, pak už pěšky na Kronfelzov a odtud na Paprsek. Dál na česko-polské hranici do Kladského sedla a na Kladskou bránu kde jsem nocoval...asi 25 kiláčků. Sobota 15. 10. z Kladské brány k pramenu Moravy na vrchol Kralického Sněžníku, ke slonovi a pak přes Mokrý hřbet, Sušinu, Podbělku a Babuši pod Slamník ke Stezce v oblacích a dolů do Horní Moravy..asi 23 kiláčků. V neděli 16. 10. už jen procházka po Stezce v oblacích a pak už domů.
38 fotek, 15.10.2016, 144 zobrazení, 36 komentářů | dokumenty, krajina, města, příroda, země
Lysá hora je nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd a rovněž jednou z nejnavštěvovanějších. Zcela zaslouženě. Přístup na ní není příliš obtížný a poskytuje překrásný výhled. Během krásného podzimního dne 15. října 2016 jsem pořídil několik fotografií z jejího vrcholu. Nechodím na Lysou tak často a proto se znalejším předem omlouvám za případné omyly v popisu toho, co jsme z vrcholku viděli.
V Ostravě - Dolních Vítkovicích je unkátní industriální areál - pánové Světlík (majitel hutí) a Pleskot (architekt) zde vytvořli něco, co zřejmě dokáže ocenit teprve budoucnost. Kratičká zastávka v tomto ocelovém městě byla nezapomenutelným zážitkem.
Bruno  5 | atnelav
20 fotek, září 2014, 95 zobrazení, 20 komentářů | zvířata
Tak se mi doma sešlo pár zvířátek na hlídání
18 fotek, říjen až prosinec 2014, 467 zobrazení, 151 komentářů | klasická-fotografie, krajina, příroda, rodina-přátelé
výběr fotek z podzimních výšlapů do Beskyd ;-)
36 fotek, 17.5.2014, 67 zobrazení, 29 komentářů
Skenované fotky, kvalita nevalná, vzpomínka pěkná.
53 fotek, 22.5.2014, 346 zobrazení, 575 komentářů | cestování
další výlet z dovolené na Hrubosklasku
310 fotek, červenec 2014, 580 zobrazení, 36 komentářů | cestování, klasická-fotografie, krajina, města, příroda
Letos jsme se vydali na dovolenou do Chorvatska na naše oblíbené místi v Dalmácii, do kempu Dole v Živogošči. Cestu k moři jsme si rozdělili na dva dny a přespali v Bosně, v hezkém městečku Jajce. Po týdenním odpočinku u Jadranu jsme k domovu vyrazili cestou na jihovýchod. Podél pobřeží jsme projeli přes kousek Bosny, Jižní Dalmácii, Monte Negro, nebo-li Černou Horu , přes hory Albánie, Kosovo , Srbsko, Maďarsko a Slovensko. Cesta tam měla 920km, ale ta zpáteční 1700km. Jeli jsme tři dny a měl jsem toho plné kecky. Se starou mapou se našinec nabloudí, když se vše mění...

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.